New York – jablko, které se nepřejí -dokument (www.SLOVENSKO.co.uk) cz / sk

Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Jedinečná atmosféra, rychlé životní tempo, originalita v chování a nonkonformní názory obyvatel metropole, pocházejících ze všech koutů světa.
New York City s často používanou přezdívkou Big Apple je součástí státu New York. Leží na severovýchodním pobřeží Spojených států amerických a sousedí se státem New Jersey. Skládá se z pěti boroughs, což jsou ekvivalenty čtvrtí: Manhattan, Bronx, Queens, Brooklyn a Staten Island.
Město je symbolem pestré palety jeho obyvatel a tomu odpovídá i jedinečná architektura.
Různorodost má své kořeny v historii. Jednotlivé styly, které se v Evropě formovaly po celá staletí, tu byly asimilovány během několika desetiletí.
My nahlédneme do slavných muzeí, která patří k nejbohatším na světě. Za svůj vznik vděčí protestantskému zvyku věnovat část vydělaných peněz na vznešené účely.
V Harlemu budeme svědky návratu ke kořenům, půjdeme po stopách vyhlášeným jazzových klubů 20. let minulého století. V Bronxu navštívíme největší městskou zoologickou zahradu v celých Spojených státech, která jako první na světě ukázala zvířata mimo klece. V Queensu zavítáme na jedno z největších letišť světa, Kennedyho letiště, kterým každoročně projde více než čtyřicet milionů cestujících.
Navzdory všem svým různorodým součástem vykresluje město jednotnou linii. Všechny etnické, sociální, lingvistické i ekonomické skupiny se spojují, aby daly zazářit nezapomenutelnému New Yorku.

WEB: http://dokumenty.tv/
FB: https://www.facebook.com/DokumentyTV-795975047184421/

Comments

Write a comment

*